گیفکارت

گیفکارت

تفاوت گیفت کارت های اپل

در این دنیای دیجیتال که محصولات دیجیتال مشابه زیادی وجود دارد، ممکن است که یک محصول را با محصولی دیگر اشتباه گرفته یا اشتباه گرفته شود. ‏کاربران اپل از طریق محتوای دیجیتال، سخت افزار و ابزارهای مختلف موجود در فروشگاه اپل و iTunes Store از مزایای زیادی برخوردار هستند. برای دسترسی یا خرید از هر دو فروشگاه Apple یا iTunes Store، به یک کارت iTunes یا یک کارت اپل استور با موجودی کافی نیاز دارید. ‏با این حال، گیفت کارت‌ های اپل استور و گیفت کارت‌ های آیتونز یکسان نیستند، اگرچه بسیاری اغلب آنها را با هم اشتباه می‌گیرند زیرا هر دو فروشگاه‌های دستگاه‌های اپل هستند. حقیقت این است که بین Apple Cards و iTunes Gift Cards تفاوت هایی وجود دارد و این چیزی است که این مقاله قصد دارد به شما نشان دهد. قبل از برجسته کردن تفاوت گیفت کارت های اپل، مهم است که بدانید Apple Card و Gift Card iTunes چیست.

اپل کارت چیست؟ ‏

اپل کارت ها اعتبار اکتسابی هستند که می توان از آن برای خرید انواع کالا ها و خدمات از فروشگاه اپل استفاده کرد. این به دارنده قدرت کامل برای خرید انواع کالا ها از هر فروشگاه اپل می دهد. ‏

می توانید از کارت هدیه اپل برای خرید آیفون، آی پاد، مک بوک و سایر محصولات اپل از هر فروشگاه خرده فروشی اپل استفاده کنید. خرید گیفت کارت های اپل آیتونز به صورت کارت فیزیکی یا به صورت کد الکترونیکی صادر می شوند و ارزش پول معمولاً از ۵ تا ۲۰۰ دلار متغیر است. ‏

در صورتی که مایل به بازخرید آن در اپل استور نباشید، می‌توانید به اپل کارت خود را با پول نقد یا رمز ارز مبادله کنید.

اپل کارت

گیفت کارت آیتونز در تفاوت گیفت کارت های اپل

گیفت کارت آیتونز یک اعتبار از پیش پرداخت شده به شکل کارت برای خرید خدمات دیجیتال اپل است. این امکان دسترسی به فروشگاه iTunes و همچنین تمام رسانه های اپل را فراهم می کند. این به شما امکان دسترسی به فروشگاه آنلاین اپل را می‌دهد، جایی که می‌توانید موسیقی، فیلم، برنامه، نرم‌افزار، خدمات و غیره را خریداری کنید. کارت‌ های هدیه Itunes فقط برای خرید محصولات و خدمات مجازی اپل قابل استفاده هستند. شما هرگز نمی توانید از آن برای خرید سخت افزار فیزیکی یا لوازم جانبی استفاده کنید. ‏

همچنین می‌توان از کارت‌های هدیه iTunes برای اشتراک در Apple Music و سایر خدمات اپل استفاده کرد. معمولاً در دو قالب، فرمت فیزیکی و فرمت E-codes، از قیمت حدود ۵ تا ۲۰۰ دلار صادر می شود. ‏

زمانی که دیگر نیازی به استفاده از آنها در فروشگاه iTunes ندارید، می‌توانید کارت iTunes خود را به قیمت naira، cedis یا بیت‌کوین بفروشید.

اپل کارت در مقابل گیفت کارت در تفاوت گیفت کارت های اپل

این دو گیفت کارت اگرچه توسط یک شرکت یعنی اپل صادر شده و متعلق به آنهاست، اما ویژگی هایی دارند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند که عبارتند از: ‏

اپل کارت را می توان در فروشگاه و آنلاین بازخرید کرد در حالی که گیفت کارت آیتونز را فقط می توان به صورت آنلاین در فروشگاه iTunes بازخرید کرد. ‏

از Apple Cards فقط می توان برای خرید سخت افزار اپل مانند آیفون، آی پاد و غیره در هر فروشگاه خرده فروشی یا فروشگاه آنلاین اپل استفاده کرد، اما گیفت کارت آیتونز تنها برای خرید تمام محتوای دیجیتال در فروشگاه iTunes، مانند موسیقی، برنامه ها، فیلم ها، نرم افزارها استفاده می شود.

چند نوع گیفت کارت در بازار موجود است؟

در زیر به انواع خرید گیفت کارت ها می پردازیم.

  • گیفت کارت اپل

گیفت کارت اپل در جلوی آن دارای یک لوگوی رنگارنگ اپل در پس زمینه سفید است. کارت هدیه درون یک آستین است و لوگوی اپل دارای برچسب کلکسیونی است. این الگو ممکن است با تصویری که در اینجا می‌بینید متفاوت به نظر برسد، زیرا کارت‌های هدیه اپل با طیف وسیعی از طرح‌ها در دسترس هستند.

از گیفت کارت اپل می توانید در فروشگاه اپل محصولات و لوازم جانبی را بخرید، یا آن را در فروشگاه App استفاده کنید و از آن برای برنامه‌ها، اشتراک‌هایی مانند Apple Music یا iCloud+، خرید از apple.com و موارد دیگر استفاده کنید.

  • اپ استور و گیفت کارت آیتونز

معمولا بیشتر گیفت کارت‌ های App Store و iTunes دارای طرحی آبی در جلو هستند. در پشت این کارت‌ ها، می‌توانید یک کد بازخرید ۱۶ رقمی پیدا کنید که با X شروع می‌شود. کارت هدیه خود را برای برنامه‌ ها، اشتراک‌ ها و موارد دیگر بازخرید کنید.

  • گیفت کارت اپل استور

گیفت کارت های فروشگاه اپل دارای یک رنگ ثابت مانند خاکستری، سفید، نقره ای یا طلایی در قسمت جلو هستند. در پشت کارت های اپل استور، می توانید موارد زیر را پیدا کنید:

یک پیوند که می توانید از آن وب سایت موجودی کارت هدیه را بررسی کنید.

متنی که تعیین می کند کارت را فقط می‌توان در فروشگاه اینترنتی اپل استفاده کرد.

  • کارت های هدیه قدیمی تر

اگر کارت شما با کارت‌های بالا متفاوت به نظر می‌رسد، ممکن است کارت قدیمی‌ تری باشد، اما همچنان می‌ توانید آن را پس‌خرید کنید. فقط مراحل پشت کارت را دنبال کنید.

اپل کارت در مقابل گیفت کارت

آنچه که می توانید با گیفت کارت اپل یا موجودی حساب اپل بخرید !

می توانید از گیفت کارت اپل برای خرید محصولات یا لوازم جانبی در فروشگاه اپل استفاده کنید.

در کشور ها و مناطقی که کارت هدیه اپل در دسترس است، می‌ توانید از موجودی حساب Apple خود برای خرید محصولات و لوازم جانبی در apple.com یا در برنامه Apple Store استفاده کنید. در این کشور ها و مناطق، موجودی حساب Apple شما شامل موجودی کارت‌ های هدیه اپل یا گیفت کارت‌ های App Store و iTunes است که استفاده کرده‌ اید.

برنامه‌ ها، بازی‌ ها یا خرید های درون‌برنامه‌ای را از اپ استور بخرید.

موسیقی، فیلم و موارد دیگر را از فروشگاه iTunes، برنامه Apple TV یا Apple Books خریداری کنید.

برای اشتراک هایی مانند Apple Music، Apple Arcade و Apple TV+ پرداخت کنید. یا هزینه اشتراک در برنامه ها را از فروشگاه App پرداخت کنید.

برای ذخیره سازی iCloud پرداخت کنید.

ما در این مقاله به تفاوت گیفت کارت های اپل و خرید‌هایی که با آنها می توانید انجام دعید، پرداختیم امیدواریم سودمند بوده باشیم.

ورود به سایت
ارسال پیامک تا دیگه ...

برای تایید واریزی شما ، شماره کارتی که باهاش واریز کردینو بصورت کامل در کادر زیر وارد کنید

اطلاعات شما با موفقیت ثبت شد

برای شارژ حساب به پشتیبانی پیام بدین

0
با نظر دادن ، به ما در بهتر شدن سایت کمک کنیدx
loading در حال پردازش
درحال بارگذاری ...